Het wijnbedrijf Famiglia Paolo Berta 1842 ligt in Nizza Monferrato. Het sinds 1842 opgerichte familiebedrijf wordt geleidt door de 7de generatie, Paolo Berta en zijn vrouw Ksenia. Het bedrijf en de wijngaarden liggen in een unieke omgeving wat behoort tot het werelderfgoed van Unesco. Om wat preciezer te zijn liggen alle wijngaarden op de heuvel San Michele en zijn dus al 200 jaar in het bezit van de familie. 

Op deze heuvel San Michele heerst een microklimaat. Het verschilt 4-5 ºC met het dal Nizza Monferrato en biedt meer bescherming qua temperatuur. Daarnaast heeft het een unieke bodemstructuur, zowel witte als rode bodem. Iets wat de wijnen uniek en complex maakt. 

Het verschil in de bodems: 

  • De witte bodem bestaat uit zand en kiezels, het zijn de vroegere zeebodoms. Ze geven een goede afwatering en bevatten mineralen. Voor de wijnen zijn dit bodems voor elegante wijnen met een goede zuurgraad en hogere aroma’s.
  • De rode bodems bevatten veel kalk. De wijnen hebben een goede structuur, hebben een wat hoger alcoholpercentage, volle body, intensief en zijn ideaal om te laten rijpen op hout.

De familie Berta produceert sinds 1842 wijn en Paolo Berta gebruikte tot nu toe het vinificatiebewijs van zijn familie dat hij van zijn vader en grootvader heeft gekregen. De unieke stijl van vinificatie is behouden bij de familie Berta met de traditionele identiteit van wijnen uit Nizza, wat wordt erkend door belangrijke wijncritici.

Famiglia Paolo Berta 1842 ligt zoals gezegd in een uniek gebied. Daar waar de beste Barbera druiven verantwoordelijk zijn voor de Nizza DOCG. Deze classificatie van Nizza Monferrato stamt uit 2014. Deze wijn kan alleen worden geproduceerd in deze stad en andere 18 dorpen eromheen.
 
 Famiglia Paolo Berta 1842 een familie gerunde wijnmakerij met eigen wijngaarden van 10 Ha op bijzondere locaties. Voor de vinificatie worden enkel alleen  eigen druiven gebruikt. Er wordt gewerkt op een Eco duurzame manier vanaf 2001. Volgens een Eu programma en met certificering.
De druiven worden enkel met de hand geplukt. De gemiddelde leeftijd van de wijngaarden is 35 jaar, de meeste zijn 92 jaar oud, met weinig productie en zeer hoge kwaliteit geconcentreerd sap.

De geproduceerde wijnen:

Prijsklasse: € 17,65 tot € 93,00 Prijs incl. BTW
Dit product heeft meerdere variaties. Deze optie kan gekozen worden op de productpagina
Prijsklasse: € 16,90 tot € 89,00 Prijs incl. BTW
Dit product heeft meerdere variaties. Deze optie kan gekozen worden op de productpagina
Prijsklasse: € 17,95 tot € 95,00 Prijs incl. BTW
Dit product heeft meerdere variaties. Deze optie kan gekozen worden op de productpagina
Prijsklasse: € 19,50 tot € 103,00 Prijs incl. BTW
Dit product heeft meerdere variaties. Deze optie kan gekozen worden op de productpagina
Prijsklasse: € 24,90 tot € 131,00 Prijs incl. BTW
Dit product heeft meerdere variaties. Deze optie kan gekozen worden op de productpagina